Semih ULUSU

Semih ULUSU / Supervizör - Eğitmen


Semih ULUSU

1988 Hatay doğumlu. Üniversite eğitimini Antalya Akdeniz Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak tamamladı. Üniversite yıllarında tanıştığı spor tırmanış sayesinde doğa sporlarına da adım atmış oldu. Dağcılık kaya tırmanışı, trekking, kanyoning, dağ bisikleti gibi doğa sporları ile yakından ilgilendi. AKUT Arama Kurtarma Derneği Antalya Biriminde üniversite yılların da görevler aldı. 2010-2011 döneminde kaya tırmanış topluluğunun başkanlığını üstlendi.

2008 yılından bu yana iple erişim sektöründe çalışmakta olan Semih Ulusu, inşaat, rüzgar enerjisi, eğlence ve organizasyon sektörlerinde Türkiye ve Dünya çapındaki birçok projede iple erişim teknisyenliği ve güvenlik koordinatörlüğü yapmıştır.

2015 yılında SPRAT L3 İple Erişim Süpervizörlüğü ve IRATA L2 İple Erişim Baş Teknisyenliği sertifikalarını tamamladı ve GWO BST Temel Güvenlik Eğitimi, American Heart Association AHA İlk Yardım (Adult CPR & AED) eğitimi alarak MİRA İPLE ERİŞİM ve ENDÜSTRİYEL HİZMETLER bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

Spor tırmanışın yanı sıra amatör fotoğrafçılık ve motosiklet sporu ile uğraşmaktadır.