IWPC 2015 (Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi - Intercontinental Wind Power Congress) Kongresi

IWPC 2015 (Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi - Intercontinental Wind Power Congress) Kongresi’ne Katıldı


MİRA IWPC 2015 (Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi - Intercontinental Wind Power Congress) Kongresi’ne Katıldı.

MİRA IWPC 2015 (Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi - Intercontinental Wind Power Congress) Kongresi’ne Katıldı.
MİRA, 31 Mart - 02 Nisan 2015 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayesinde, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği (EWEA) ve Küresel Rüzgâr Enerji Konseyi (GWEC) ile Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından ortaklaşa düzenlenen Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi’ne katıldı. IWPC 2015 katılımcılar listesi için tıklayınız.

İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenen kongrede çeşitli ülkelerden enerji bakanlarının ve rüzgâr enerjisi sektörünün uluslararası temsilcilerinin katıldığı 3 günlük etkinlikte rüzgâr enerjisiyle ilgili politikalar ve sorunlar tartışıldı, görüş alışverişi yapıldı.

MİRA bir stant açarak rüzgâr enerjisi sektöründeki hizmet çözümlerini tanıttı. Katılımcıların ilgisini çeken MİRA standında çözümlerle birlikte, daha önce başarıyla gerçekleştirilen önemli ve büyük projelerle ilgili bilgiler de sunuldu.

MİRA İple Erişim ve Endüstriyel Hizmetler, GWO (Global Wind Organisation) Eğitim Merkezi olma ayrıcalığı ile, rüzgâr enerji santralleri için planlama aşamasından itibaren iskele, vinç gibi geleneksel yöntemlerle ulaşılması mümkün olmayan yüksek ya da derin noktalarda yapılacak çalışmalar için, güvenli, hızlı ve kaliteli İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) Hizmetleri sunmaktadır.
Doğası gereği, yüksek ve ulaşılması zor olan Rüzgar Türbini yapılarında iş geliştiren RES projeleri, GWO Temel Güvenlik Eğitimi (BST) gibi uluslararası Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Sertifikası sahibi SPRAT ve IRATA İple Erişim Teknisyeni ihtiyacının en yüksek olduğu sektörlerdendir.
Tüm Dünya ve Türkiye’deki rüzgâr tarlalarında çalışmış olan MİRA Ekibi, rüzgâr enerjisi sektörünün ihtiyaçlarını, rüzgâr türbinlerindeki gelişmeleri, güncel olarak takip etmekte ve hizmet kalitesini arttırmaktadır.

RES Rüzgâr Enerjisi Santralleri Hizmetleri

Rüzgâr ölçüm direkleri dikimleri anahtar teslimi sadece 3 gün sürmektedir. Rüzgâr ölçüm kuleleri periyodik bakımları, parça değişimleri ve sökümü de iple erişim teknisyenlerince yapılmaktadır.
Rüzgâr türbini montajı, kullanımı ve sökümü aşamalarında GWO Eğitim Merkezi olarak yüksekte çalışma iş güvenliği danışmanlığı ve eğitimleri hizmeti vermektedir.
• Rüzgâr türbini çalışmaya başladıktan sonra ise her türlü temizlik, NDT tahribatsız muayene, görüntüleme, belgelendirme, montaj, tamir ve söküm hizmeti sunmaktadır.

IWPC 2015 için ilk toplantı İstanbul Feriye Lokantası’nda yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve IWPC 2015 Kongre Başkanı Doç Dr. H. Murat MERCAN’ın katılımı ile düzenlenen yemeğe TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar ATASEVEN başta olmak üzere yatırımcı firmalar, türbin üreticileri, lojistik firmalar ve finans kuruluşları katıldı. Yapılan sunumda IWPC 2015’in içeriği anlatıldı. Kıtalararası rüzgâr potansiyelini konuşmak, Türkiye rüzgârını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’nin gelecek dönemdeki rüzgardaki rolünü değerlendirmek üzere yapılan kongrenin rüzgar enerjisi sektörüne farklı bir ivme kazandırması bekleniyor.

Üç gün süren kongrenin açılış konuşmalarını, Türkiye Rüzgar Enerjisi Başkanı (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) Başkanı Marcus Tacke, Global Rüzgar Enerjisi Birliği (GWEC) Başkanı Dr. Klaus Rave ile kongre başkanı Doç.Dr. Murat Mercan yaptı.