Mira Hakkında


MİRA TANITIM...

MİRA, iple erişimle yüksekte çalışma becerisini, mühendislik ve teknisyenlik eğitimiyle birleştirerek profesyonel çözümler sunan bir kuruluştur.

MİRA, petrol, doğalgaz ve petrokimya endüstrisinden, inşaat sektörüne, rüzgâr türbinlerinden silolara ve macera parklarına kadar, birbirinden farklı sektörlerde her türlü iple erişim, yüksekte çalışma, tahribatsız muayene, iş güvenliği ve uluslararası geçerlilikte iple erişim teknisyenliği eğitimi ve sertifikalandırması gibi gereksinimleri karşılar.

MİRA, SPRAT (Society of Professionel Rope Access Technicians / Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Derneği), IRATA (Industrial Rope Access Trade Association / Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği) ve TÜREB (Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği) üyesidir.

MİRA, GWO (Global Wind Organisation) Akreditasyonu, ISO 9001 ve OHSAS 18001 Sertifikasyonları sahibidir.

MİRA, GWO Eğitim Merkezi olarak, rüzgâr türbinlerine yönelik, uluslararası geçerlilikte GWO Temel Güvenlik Eğitimi verme yetkisine sahiptir. GWO Temel Güvenlik Eğitimi (GWO Basic Safety Training BST) Rüzgar Türbinleri için Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, Elle Taşıma, Yangın Bilinçlendirme ve İlk Yardım Eğitimleri iş güvenliği modüllerini içermektedir. SPRAT ve IRATA İple Erişim Teknisyenliği Eğitimleri, İzmir’deki kapalı Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezi’nde verilmektedir.

MİRA, Türkiye'de tek yetkili HACA Eğitim merkezi'dir. Türkiye ve Pakistan sahalarında, HACA Inspection Eğitimi verme yetkisine sahiptir.

MİRA, ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, İspanya, Danimarka, İsveç, Polonya, Romanya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Çin, Pakistan, Filipinler gibi birçok ülkede, farklı iş kollarında çalışmış, ülkemizin en deneyimli ip teknisyenlerinin, güvenlikten hiçbir zaman ödün vermeden profesyonel bir çalışma ortamı için bir araya geldikleri bir şirkettir.

MİRA, sunduğu hizmetleri, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve SPRAT L3, IRATA L3 teknisyenleri ile vermektedir.

MİRA, ülkemizdeki en deneyimli ve uluslararası düzeyde sertifikalı (SPRAT, IRATA, GWO) uzman personelleri bünyesinde barındıran, sunduğu denetleme, bakım, onarım, montaj ve temizlik çalışmalarını, doğru ve global kurallara uygun olarak yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaca özel eğitimleriyle, saha çalışanlarının ve İSG (İşçi Sağlığı ve Güvenliği) uzmanlarının yanı sıra, yönetim, plânlama, satın almadan sorumlu personelin de donanımlar, kullanılan yöntemler ve olası riskler gibi, iş kolunun gerçekleri konusunda da bilgi sahibi olmasını amaçlar.

MİRA, paylaşarak büyüme inancında olan bir ticari işletme olarak, Kanada’da “Max Gear”, ABD’nde “Access Rescue”, Türkiye’de de “HDM Kalite Kontrol Teknolojileri Hizmetleri” ve “İleri Savunma Güvenlik Arama Kurtarma” şirketleri ile karşılıklı çözüm ortaklığı yapmaktadır.

MİRA’nın konularında gerçekten deneyime sahip eğitmenleri, kullanımında uzman oldukları güncel ve onaylı donanımlar ve metotlarla, güncel, güvenilir, uygulanabilir bilgi ve becerilerini aktarırlar. Verilen eğitimlerde, farkındalık yaratılarak, farklı bakış açıları ve güvenli çalışma yöntemleri benimsetilir.

MİRA, güvenli ve sağlıklı çalışmadan ödün vermeden, verimliliğin artırılması, yüksek binalar, rüzgâr türbinleri, güneş enerjisi sahaları, telekominikasyon yapıları ve endüstriyel işlerde çalışanların iş güvenliği ve iş sağlığı konularında gelişimi için temel ve ileri düzeyde;

- İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) Hizmetleri.
- Yüksekte Çalışma Eğitimleri ve sertifikalandırma hizmeti.
- GWO (Global Wind Organization) Rüzgâr Türbinleri için Yüksekte çalışma ve Kurtarma Eğitimi ve sertifikalandırma hizmetleri.
- Teknik Kurtarma (Kapalı Alan, Sel, Teleferik vb.)
- İple Erişim (SPRAT, IRATA) eğitimi ve sertifikalandırma hizmetleri sunar.
- NDT, Inspection hizmetleri.
- Her türlü yüksekte çalışma ve iple erişim danışmanlığı.
- Yaşam Hattı ve Güvenlik Ağı projelendirme ve montajı.