Kapalı Alan Acil Durum Kurtarma Eğitimi


KAPALI ALAN ACİL DURUM KURTARMA EĞİTİMLERİ

MİRA Eğitim Merkezi'nde, kapalı alanlarda güvenli çalışma ve kurtarma tekniklerini içeren eğitimler düzenlemektedir. Acil durum müdahale ve sedye ile kurtarma tekniklerinin yanısıra bu eğitimlerin içeriği, çalışılan sektöre bağlı olarak ihtiyaçlara yönelik şekillendirilmektedir. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

MİRA - GWO Eğitim Merkezi

MİRA Eğitim Tesisi, İple Erişim ve Yüksekte Çalışma ile ilgili her türlü manevraya uygun, Rüzgâr Türbinlerine göre özel tasarlanmış kaçış platformları, klimalı seminer odası, dinlenme alanının var olduğu 500 metre kare kapalı alanı ve 12 m. tavan yüksekliği ile ülkemizin şu andaki en kapsamlı eğitim tesisidir. Her türlü eğitime olanak sağladığından MİRA, tüm eğitimlerini İzmir'deki Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezinde vermektedir.

Her iş kolu için, ayak yerden kesildiği anda düşme riskine bağlı yaralanma, sakatlanma ve ölüm tehlikesi başlamış demektir. Düşme önleyici ve düşüş durdurucu ekipmanlların, kişisel koruyucu donanımların (KKD), iş güvenliği kıyafet ve ekipmanlarının envantere alınmış olması yeterli değildir; bu malzemelerin nasıl kullanılacağının çalışanlara öğretilmesi gerekmektedir. Çalışanları Yüksekte Çalışma ve İş Güvenliği Eğitimi almış olan firmaların korkmalarına gerek yoktur.

İnşaat firmalarının işçileri, telekomünikasyon şirketlerinin baz istasyonu montajı ve direk konstrüksiyonları yapacak çalışanları, enerji sektöründe rüzgâr türbinleri, hidroelektrik santralleri, doğalgaz çevrim tesislerinde çalışacak elemanları, petrol ve petrokimya tesislerinin çalışanları, temizlik firmalarının gökdelen camlarını silecek işçileri gibi, yüksekte çalışan herkesin, iş güvenliği ekipmanlarını kullanacakları temel ip tekniklerini öğrenmeleri gerekir. Kaza durumunda kendilerini ve arkadaşlarını nasıl kurtaracaklarını öğrenmelidirler. Yangın gibi afet durumlarında acil kaçış manevraları konusunda eğitilmelidirler.

İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) teknikleri, kurtarma ve acil kaçış gibi teorik ve pratik eğitimler, İzmir'deki Türkiye'nin ilk ve tek kapalı Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezinde, SPRAT ve IRATA sertifikalarına sahip eğitmenleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Gereken durumlarda firmaya ait saha ve tesislerde de eğitim uygulamaları yapılmaktadır.