İSG Semineri Manisa

İSG Semineri Manisa


MİRA ENDÜSTRİYEL EKİBİ KENDİSİNİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR!

İSGİP SEMİNERİ MANİSA 2014

MİRA Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezi yönetim ekibinden Selahattin KANLIOĞLU ve eğitmenlerimizden Efecan AYTEMİZ, 14 – 16 Ekim 2014 tarihlerinde Manisa’da gerçekleştirilen İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yönetimi Eğitimi Seminerine katılmıştır.

Bu seminer, T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (İSGİP) kapsamında yapılmaktadır. Toplam 35 ilde tamamlanacak olan projenin, bu 31’inci seminerinde, iş yeri sağlığı ve güvenliğinin iyileştirmesini ve İSG sektörünün sorunlarını tanımlamayı ve çözmeyi amaçlanmıştır.

Bakanlık projelerinin tanıtımı, yeni yönetmeliklerin sunumu, inşaat sektöründe TR Güvenlik İzleme, 3T Öncesi Risk Değerlendirmesi ve 3T Risk Değerlendirmesi yöntemlerinin uygulamalı eğitimleri yapılmıştır. İSG uzmanları ve OSGB yöneticilerinin katıldığı toplantılarda sektörün sorunları tartışılmış teorik ve pratik çözümler paylaşılmıştır.

MİRA Endüstriyel’in iple erişim (endüstriyel dağcılık) teknisyenleri şantiye tecrübeleri sayesinde, yüksekte çalışma iş güvenliği eğitimleri, yaşam hattı (lifeline) ve güvenlik ağı uygulamaları, kişisel koruyucu donanımı (KKD) kullanımı gibi konularında bilgi paylaşımı ile seminere katılım sağlamışlardır.

Geçen Temmuz ayında MİRA Yüksekte Çalışma ve SPRAT İple Erişim Eğitim Merkez'inde SPRAT iple erişim kursuna katılan ve SPRAT L1 İple Erişim Teknisyeni sertifikası alan A sınıfı iş güvenliği uzmanı Doruk YAVAŞ'da bizimle beraber İSGİP Seminerine katıldı. Aldığı eğitimin profesyonel İSG kariyerine kattığı faydaları İSG uzmanlarına, OSGB yöneticilerine ve ÇSGB bakanlık çalışanlarına anlatan elektrik mühendisi Doruk YAVAŞ; kişisel koruyucu donanımları KKD'leri giyip yükseğe çıktığında yaptığı işe bakış açısının geliştiğini söyledi.