IRATA ICOP ve TACS artık Türkçe

IRATA ICOP ve TACS artık Türkçe


IRATA ICOP ve TACS artık Türkçe !

ICOP “IRATA Code Of Practice”, “IRATA Uygulama Kuralları” ve
TACS “IRATA Training Assesment and Certification Scheme”, “IRATA Eğitim, Değerlendirme ve Sertifikasyon Şeması”
MİRA İple Erişim ve Endüstriyel Hizmetler tarafından Türkçe çevirisi yapıldı ve IRATA International resmi sitesinde yayına girdi.

IRATA ICOP Türkçe dokümanlarını incelemek için tıklayınız.
IRATA TACS Türkçe dokümanlarını incelemek için tıklayınız.
Ya da www.irata.org sitesini ziyaret ediniz.

Uluslararası geçerliliğe sahip IRATA International (“Industrial Rope Access Trade Association”, “ Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği”), iple erişim sektöründe bir standart oluşturmak için kurulan ilk organizasyondur. Eğitimleri ve yayınları ile iple erişim teknisyenlerinin iş güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır.
ICOP (“IRATA International Code Of Practice”, “IRATA Uygulama Kuralları”), endüstriyel iple erişim için IRATA International organizasyonunun önerdiği ve MİRA İple Erişim gibi eğitim merkezleri aracılığıyla Dünya çapına yaymaya çalıştığı, IRATA iple erişim teknisyenleri ve IRATA üyesi firmaların uygulaması gereken güvenli çalışma kurallarıdır. ICOP içeriğinde iple erişim yöntemi ile yapılacak olan bir iş için gerekli olan tüm iş güvenliği detayları bulunmaktadır.
TACS (“IRATA Training Assesment and Certification Scheme”, “IRATA Eğitim, Değerlendirme ve Sertifikasyon Şeması”) içeriğinde, iple erişim teknisyenlerinin eğitimlerinde MİRA İple Erişim gibi IRATA eğitim merkezlerinin, eğitim verecek olan IRATA eğitmenlerinin, sınavı yapacak olan IRATA sınav değerlendiricilerinin ve IRATA teknisyen adaylarının uygulamaları gereken kurallar bulunmaktadır.