GWO Eğitimleri

GWO Rüzgar Türbinleri için Temel Güvenlik Eğitimi (BST)


MİRA Rüzgar Türbinleri için Temel Güvenlik Eğitimi vermektedir.

MİRA, GWO (Global Wind Organisation) Eğitim Merkezi olarak, rüzgâr türbinlerine yönelik, uluslararası geçerlilikte GWO Temel Güvenlik Eğitimi verme yetkisine sahiptir. GWO Temel Güvenlik Eğitimi (GWO Basic Safety Training BST) Rüzgar Türbinleri için Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, Elle Taşıma, Yangın Bilinçlendirme ve İlk Yardım Eğitimleri iş güvenliği modüllerini içermektedir.

MİRA, GWO Rüzgar Türbinleri için Temel Güvenlik Eğitimleri’ni SPRAT ve IRATA İple Erişim Teknisyenliği Eğitimleri’ni de verdiği İzmir’deki kapalı Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezi’nde vermektedir.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz ve GWO Eğitimleri için Duyurular sayfamızı ve MİRA Endüstriyel Hizmetler Facebook sayfamızı takip ediniz.

GWO (Global Wind Organisation) Rüzgâr Türbini üreticileri ve Rüzgâr Enerji Santralleri sahiplerinden oluşan ve amacı RES sektörü için sıfır iş kazası olan, tam iş güvenlikli bir yüksekte çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir kuruluştur.

Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training - BST) adı altında hazırlanan, Rüzgâr Türbinleri için Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, İlk Yardım, Yangın Bilinçlendirme ve Elle Taşıma konularını içeren, teorik ve uygulamalı eğitimler, RES Sektörü için uluslararası İş Sağlığı Güvenliği (İSG) standartlarını belirler.

Tüm dünya çapındaki GWO eğitim sağlayıcı merkezler aracılığıyla verilen eğitimleri tamamlayan ve GWO sertifikası alan Rüzgâr endüstrisi çalışanlarının, tam iş güvenlikli ve sağlıklı bir iş ortamının yaratılması için gereken özelliklere sahip olduğu, tüm üyeler tarafından kabul edilir.

MİRA GWO (Global Wind Organisation) Eğitim Merkezi olarak, rüzgâr türbinlerine yönelik, uluslararası geçerlilikte GWO Temel Güvenlik Eğitimi verme yetkisine sahiptir.

MİRA, GWO, SPRAT ve IRATA İple Erişim Teknisyenliği Eğitimlerini İzmir'deki kapalı " Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezi'nde " vermektedir.

GWO TEMEL GÜVENLİK EĞİTİMİ (BST)

 

MİRA - GWO Eğitim Merkezi

MİRA Eğitim Tesisi, İple Erişim ve Yüksekte Çalışma ile ilgili her türlü manevraya uygun, Rüzgâr Türbinlerine göre özel tasarlanmış kaçış platformları, klimalı seminer odası, havalandırma sistemi entegrasyonlu olup özel simüle edilmiş, GWO standartlarına uygun, dinlenme alanının var olduğu 500 metre kare kapalı alanı ve 12 m. tavan yüksekliği ile uluslararası geçerlilikte, ülkemizin en kapsamlı eğitim tesisidir. Her türlü eğitime olanak sağladığından MİRA, tüm eğitimlerini İzmir'deki " Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezi'nde " vermektedir.

Mira GWO Eğitim Sağlayıcı Merkez sertifikası aldı

MİRA İple Erişim ve Yüksekte Çalışma Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri yönetim sistemleri, Bureau Veritas Belgelendirme tarafından, 27 Mart 2015’ten itibaren TR33064 Sertifika Numarası ile GWO kriterlerinde GWO Temel Güvenlik Eğitimi sunan Eğitim Sağlayıcı: 2012 gereklerine uygunluğu değerlendirilmiş ve onaylanmıştır. Bu Eğitim Modülleri; Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, İlk Yardım, Elle Taşıma ve Yangın Bilinçlendirme olacaktır.

 

GWO (Global Wind Organisation) üyesi firmalar: