Efecan AYTEMİZ

Efecan AYTEMİZ / Eğitmen


EFECAN AYTEMİZ

1975 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü HÜDDOSK’da dağcılık ve eğitmenliğe başladı, Bilkent Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu DOST’un kulüp başkanlığı yaptı. Türkiye'nin birçok bölgesinde ve Dünya’nın önemli sıradağları Kafkasya, Alpler, Tien Shan, Himalayalara tırmandı.

Spor deneyimlerini masaj tedavi ve G Terapi eğitimleri ile birleştirerek, postür bozuklukları ve yürüyüş mekaniği uzmanı olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sektörü’nde çalıştı. İç Mimarlık ve Grafik Tasarım deneyiminin yanısıra İş Geliştirme Uzmanı olarak Turizm Sektöründe de deneyimi vardır.

SPRAT L2 İple Erişim Baş Teknisyenliği, C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, GWO (Global Wind Organization) Eğitmenliği, Yangın Eğitmenliği sertifikalarına sahiptir. MİRA İPLE ERİŞİM ve ENDÜSTRİYEL HİZMETLER bünyesinde iple erişim teknisyenliği, rüzgar türbinlerine yönelik GWO yüksekte çalışma, yangın bilinçlendirme ve elle taşıma modülleri eğitmenliği ve diğer endüstriler için de İş Güvenliği, Kapalı Alanda Çalışma ve Kurtarma, İskele Kurulumu ve Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitmenliği yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Dağcılık haricinde amatör fotoğrafçılık ve bisiklet sporu ile uğraşır. Bir çocuk babasıdır.