ANBARAPOR Anadolu Basın Ajansı web dergisi Şubat 2016

ANBARAPOR Anadolu Basın Ajansı web dergisi Şubat 2016


MİRA’YA “YILIN GENÇ GİRİŞİMCİSİ” ÖDÜLÜ

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen KOSGEB, KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için 2015 yılında, 9 ayrı kategoride, yaklaşık 3.700 kuruluş başvurdu. 41 işletmenin finale kaldığı yarışmada, “Yılın Genç Girişimcisi” dalında ödüle, iple erişimle yüksekte çalışma becerisini, mühendislik ve teknisyenlik eğitimiyle birleştirerek profesyonel çözümler sunan Mira Endüstriyel Ltd. Şti. layık görüldü.

MİRA, ödülünü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in elinden aldı.
MİRA’nın kurulduğu günden bu güne kadar kat ettiği mesafe aslında başlı başına bir başarı öyküsüdür. MİRA, Yalnızca 2014 yılında, Eğitim dışındaki ilk yurt dışı deneyiminde (Azerbaycan – Bakü Olimpiyat Stadyumu) 3.000 adam/günün üzerinde çalışma yapmıştır.
1,5 yıl içerisinde, 500’ün üzerinde kişiye Yüksekte Çalışma, SPRAT, IRATA ve GWO eğitimi vererek, sektöre giriş yapmış, daha da önemlisi, MİRA’dan eğitim almış her kişi ve kuruluş, memnuniyetlerini, takdirlerini ve duydukları güveni her ortamda dile getirdiklerini yazılı ya da sözlü ifade etmişlerdir.
SPRAT eğitimleri sırasında bir ilk gerçekleşmiş, Ocak 2015 tarihinde yapılan eğitimde Ülkemizin ilk kadın İple Erişim Teknisyenini (Gülşah Tanlası) sektöre kazandırmıştır.
MİRA, kurulduğu günden bu yana SPRAT üyesidir (Aralık 2013). 2014 yılı ortalarından itibaren, hedeflediği TÜREB üyeliğini Ağustos 2014, IRATA üyeliğini Şubat 2015, ISO 9001, OHSAS 18001 ve GWO üyeliklerini ise Mart 2015 tarihlerinde alarak, bu kadar kısa bir süre içerisinde tüm bu sertifika ve akreditasyonların denetimlerinden başarıyla çıkmayı bilmiş ve güçlü bir alt yapı oluşturarak, sektörün en önemli aktörlerinden biri olma yolunda büyük bir adım atmıştır.
İlgili link: http://anbarapor.org/index.php/guncel/item/100-miraya-yilin-genc-girisimcisi-odulu