İple Erişim Hizmetleri

İple Erişim Hizmetleri


İPLE ERİŞİM (ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK) HİZMETLERİ

MİRA, iskele, vinç gibi geleneksel yöntemlerle ulaşılması mümkün olmayan yüksek ya da derin noktalarda yapılacak çalışmalar için İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) hizmetleri sunmaktadır.

Petrol rafinerileri, doğalgaz tesisleri, petrokimya endüstrisi, inşaat sektörü, rüzgâr türbinleri, silolar ve macera ve eğlence parkları gibi, birbirinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren MİRA, her türlü iple erişim, yüksekte çalışma, NDT tahribatsız muayene, montaj, denetleme, bakım ve onarım gibi çok çeşitli işleri, güvenli, hızlı ve kaliteli olarak tamamlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Neden İple Erişim? sorusuna cevap, güvenli, hızlı, kaliteli ve ekonomik olacaktır.

İple Erişim Güvenlidir, çünkü işin tamamı, uluslararası yüksekte çalışma sertifikalarına sahip İple Erişim Teknisyenleri tarafından yapılır, kalifiyesiz işçi kullanılmaz. Bu sayede sıfır iş kazası ilkesi korunmuş olur, projeler yarım kalmaz.

İple Erişim Hızlıdır, çünkü ulaşılması zor ve tehlikeli bölgelerdeki işler için kurulması gereken emniyet hatları ve alınması gereken güvenlik önlemleri İple Erişim Teknisyenlerinin temel eğitimleri içerisinde yer alır, ikinci bir ekibe ihtiyaç duyulmaksızın iş başı yapılır.

İple Erişim Kalitelidir, çünkü yüksekte çalışma güvenlik ekipmanlarına tamamen hâkim ve boşluk hissi ile sorunu olmayan İple Erişim Teknisyenleri, sektörel gelişmeleri takip eden, işin inceliklerini araştıran yüksek eğitimli kişilerdir; işi aceleye getirmezler.

İple Erişim Ekonomiktir, çünkü yüksekte çalışma için kullanılan geleneksel vinç ve iskele yöntemlerindeki gibi, çalışma öncesi bölgeye ulaşım, zemin hazırlığı, kurulum, çalışma sonrası söküm ve tahliye gerektirmez. Çalışma sırasında ise zeminde yer kaplamadığı için diğer ekiplerin işlerini engellemez.

YÜKSEK YAPILARDA YÜKSEK ÇÖZÜMLER

Dünya'da ve Türkiye'de İple Erişim Hizmetleri

MİRA, ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, İspanya, Danimarka, İsveç, Romanya, Polonya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Pakistan, Çin, Filipinler gibi birçok ülkede, enerji, inşaat, telekomünikasyon, eğlence sektörü gibi farlı iş kollarına, İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) hizmeti vermiştir. Türkiye'de yüksekte çalışma iş güvenliği alanında en deneyimli İple Erişim Teknisyenlerinin bir araya geldiği bu oluşum HIZLI, GÜVENLİ, KALİTELİ ve EKONOMİK ÇÖZÜMLER sunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) hizmetleri nerelerde kullanılır?

Gökdelenler, alışveriş merkezleri (AVM), oteller, iş merkezleri, kamu binaları gibi sürekli kullanımda olan yüksek binaların geniş iç ve dış cephelerinde, yüksek tavan ve çatılarında yapılacak temizlik, cam silme, boya, izolasyon, tamirat, bakım işleri için iple erişim hizmeti almaktadırlar.

Stadyumlar, konser, tiyatro ve sinema salonları, açık hava konser, tiyatro ve gösteri sahneleri gibi organizasyon mekanlarında, özel ışık ve ses sistemi, ses izolasyonu, ses emici panel, kamera gibi ekipmanların montajı ve demontajı, sahne kurulum ve sökümü, uçma efekti gibi özel efekt düzeneklerini kurmak, iple erişim teknisyenlerinin yapacağı işlerdir.

Reklâm firmaları, düğün, toplantı organizasyonları, afiş asmak, tabela montajı, dış cephe giydirme, cam yüzey kaplama, dekor asmak, ışıklandırma ve hoparlör montajları gibi yüksekte yapılacak işlerde iple erişim hizmeti kullanırlar.

Turizm sektörü için, eğlence parkları, oteller, aquaparklar, milli parklar, doğa koruma alanları gibi müşteri ve ziyaretçilerinin eğlenirken emniyetlerinin sağlanması amacıyla, iple erişim teknisyenlerinden danışmanlık hizmeti almaktadırlar.

Karayolları, tren yolları, baraj inşaatları ve maden işletmeleri için, köprüler, viyadükler için hasar tespiti, tamirat, boya, yamaç patlayıcı yerleştirme, heyelan risk tespiti, taş düşmelerine karşı yamaç temizliği, çelik ağ montajı yapmak, iple erişim teknisyenlerinin işidir.

RES’ler (Rüzgâr Enerji Santralleri) için, rüzgâr tarlalarının kurulması plânlanan bölgelerde rüzgâr ölçüm direkleri dikimleri iple erişim teknikleri ile sadece 3 gün sürmektedir. Rüzgâr ölçüm kulelerinin bakımları ve sökümü de iple erişim teknisyenlerince yapılmaktadır. Rüzgâr türbinleri montajında yüksekte çalışma iş güvenliği danışma hizmeti verilmektedir. Türbin çalışmaya başladıktan sonra ise, iç ve dış yüzey yağ temizliği, kanat muayenesi ve tamiratı, paratoner, sinyal lâmbası, kablo, kablo merdiveni, yaşam hattı, merdiven gibi parçaların kontrolleri, değiştirilmesi, demontaj ve montaj hizmetleri iple erişim teknisyenlerince yapılmaktadır.

Petrol rafinerileri ve petrokimya tesisleri için, NDT tahribatsız muayene hizmeti, baca temizliği, boru izolasyon tamiri, boru, vana, sinyal lambası, paratoner, dikey ve yatay yaşam hattı değişimleri ve her türlü montaj ve söküm işleri, İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) teknikleri ile yüksekte çalışma ve iş güvenliği kuralları dahilinde hızlı şekilde yapılabilir.

Çelik konstrüksiyon yapılar, yani telekomünikasyon istasyonları, rüzgâr ölçüm direkleri, stadyumlar, alışveriş merkezleri, otel, konser salonu gibi yüksek ve geniş tavanlı yapıların çatıları gibi binalarda çelik konstrüksiyon montajı, elektrik, su havalandırma tesisat boruları montajı, çatı membran kaplaması, dış cephe kaplaması, boya işleri iple erişim teknisyenlerinin çalıştığı işlerdir.

Yaşam hattı ve güvenlik ağı ihtiyacı olan her sektör ve bina için danışmanlık, keşif, projelendirme ve montaj hizmeti iple erişim teknisyenleri tarafından verilir.

Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimi, temelde paraşüt tipi emniyet kemeri giyme, güvenlik ekipmanlarını tanıma, kullanma ve bakımlarını yapma, dikey ve yatay yaşam hattı kullanım kuralları olarak sıralanabilir. İleri düzey için ise, ip inişi, ipe tırmanma ve kurtarma manevraları sayılabilir. Tüm bu yüksekte çalışma eğitimlerini uluslararası sertifikalara sahip iple erişim teknisyenleri verebilir.