Sertifikalarımız

MİRA Endüstriyel Hizmetlerin uluslararası sertifikaları


Global Wind Organisation Eğitim Merkezi

Mira GWO Eğitim Sağlayıcı Merkez sertifikası aldı.

MİRA İple Erişim ve Yüksekte Çalışma Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri yönetim sistemleri, Bureau Veritas Belgelendirme tarafından, 27 Mart 2015’ten itibaren TR33064 Sertifika Numarası ile GWO kriterlerinde GWO Temel Güvenlik Eğitimi sunan Eğitim Sağlayıcı: 2015 gereklerine uygunluğu değerlendirilmiş ve onaylanmıştır.

Bu Eğitim Modülleri; Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, İlk Yardım, Elle Taşıma ve Yangın Bilinçlendirme olacaktır. Global Wind Organisation (GWO) rüzgar türbini üreticileri ve rüzgar enerjisi santrelleri sahiplerinden oluşan ve Rüzgar Enerjisi Santralleri RES sektörü için sıfır iş kazası olan tam iş güvenlikli bir yüksekte çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir kuruluştur. Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training BST) adı altında hazırlanan Rüzgar Türbinleri için Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, İlk Yardım, Yangın Bilinçlendirme ve Elle Taşıma konularını içeren teorik ve uygulamalı eğitimler Rüzgar Enerjisi Santralleri RES Sektörü için uluslararası iş sağlığı güvenliği İSG standartlarını belirler.

Tüm Dünya çapındaki GWO Eğitim Sağlayıcı Merkezler aracılığı ile verilen eğitimleri tamamlayan ve GWO Sertifikası alan rüzgar endüstrisi çalışanlarının, tam iş güvenlikli ve sağlıklı bir iş ortamının yaratılması için gereken özelliklere sahip olduğu tüm üyeler tarafından kabul edilir.


HACA Türkiye Tek Yetkili Eğitim Merkezi

Mira, Ocak 2017 itibari ile Türkiye'de tek yetkili HACA Eğitim Merkezi olmuştur.

MİRA tesisimizde, HACA Inspection Eğitimleri düzenlenmektedir. Türkiye ve Pakistan sahalarında eğitim verme yetkisine sahip tek firmadır.

MİRA, aynı zamanda HACA Clifter kullanıcı eğitimlerini verme yetkisine sahiptir. MİRA, HACA düşüş durdurucu sistemler ve HACA Clifter yedek parça temini için Türkiye'de yetkili olan tek firmadır.


Sprat / Society of Professional Rope Access Technicians / Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Topluluğu

MİRA, Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Topluluğu SPRAT üyesidir. 90’lı yılların ortasında iple erişim teknisyenleri tarafından kurulan SPRAT, Kuzey Amerika kökenlidir.
- SPRAT üye listesi sayfası: http://sprat.org/member-list/

MİRA, SPRAT sertifikasyon koşullarına uygun İple Erişim Teknisyenliği kursları açmaktadır. Bu kurslarda iple erişim teknisyenliğinde kullanılan ip manevralarının yanı sıra, endüstrinin gereksinimlerini öğrenen adaylar, tüm eğitimlerini hâlâ aktif olarak sahada çalışan ve aynı zamanda konularında kalifiye olan eğitmenlerden, MİRA’nın kendi kapalı Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezinde almaktadır.
MİRA İple Erişim konusunda başvurabileceğiniz en doğru adrestir.


IRATA International Operator / Industrial Rope Access Trade Association / Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği

MİRA, IRATA International (Uluslararası Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği) Operasyonel Asil üyesidir.

80’li yılların sonunda petrol platformlarındaki yüksekte çalışma gerektiren tamir bakım sorunlarına çözüm olarak kurulan IRATA, Birleşik Krallık (İngiltere) kökenlidir.


- IRATA üyelik sayfası: https://irata.org/members/details/mira-rope-access

MİRA, IRATA International kalite standartlarına uygun, İple Erişim hizmetleri vermektedir.
 


IRATA International Trainer / Industrial Rope Access Trade Association / Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği

MİRA, IRATA International Eğitici Asil Üyesi olup, IRATA eğitimleri verme yetkisine sahiptir.

Güncel eğitim duyurularımızı, IRATA web adresinden takip edebilirsiniz.

https://irata.org/training_courses

MİRA, IRATA International sertifikasyon koşullarına uygun İple Erişim Teknisyenliği kursları açmaktadır. Bu kurslarda iple erişim teknisyenliğinde kullanılan ip manevralarının yanı sıra, endüstrinin gereksinimlerini öğrenen adaylar, tüm eğitimlerini hâlâ aktif olarak sahada çalışan ve aynı zamanda konularında kalifiye olan eğitmenlerden, MİRA’nın kendi kapalı Yüksekte Çalışma ve İple Erişim Eğitim Merkezinde almaktadır.


MİRA İple Erişim konusunda başvurabileceğiniz en doğru adrestir.


ISO 9001 Kalite Standartları

Mira ISO 9001 Kalite Standartları belgesi aldı.

MİRA İple Erişim ve Yüksekte Çalışma Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri yönetim sistemleri, Bureau Veritas Belgelendirme tarafından, 17 Mart 2015’ten itibaren TR003168-1 Sertifika Numarası ile ISO 9001: 2008 Yönetim Standartları gereklerine uygunluğu değerlendirilmiş ve onaylanmıştır.


OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Standartı

Mira OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Standartı belgesi aldı.

MİRA İple Erişim ve Yüksekte Çalışma Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri yönetim sistemleri, Bureau Veritas Belgelendirme tarafından, 17 Mart 2015’ten itibaren TR003172-1 Sertifika Numarası ile OHSAS 18001: 2007 Yönetim Standartları gerekliliklerine uygunluğu değerlendirilmiş ve onaylanmıştır.


TÜREB Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği

MİRA Endüstriyel Hizmetler olarak, 19 Ağustos 2014 tarihinden bu yana üyesi olduğumuz Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) rüzgar enerjisi ile ilgili bilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgar enerji kaynağının kullanımını yaygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak amacıyla, 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

TÜREB, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE) ve Enerji Bakanlığı'nın koordineli çalışmalarıyla Türkiye Rüzgâr Enerjisi potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılması doğrultusunda önemli çalışmalarda bulunmaktadır. Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği (EWEA)'nın üyesi olan TÜREB, rüzgâr enerjisi konusunda Türkiye'deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

- TÜREB üyelik sayfası: http://www.tureb.com.tr/uyelik/kurumsal-uye-listesi/mira-endstriyel-eitim-danmanlk-organizasyon-naat-san-ticaret-ltd-ti